11 Οκτ 2006

Το "Κοινό Ψηφοδέλτιο" ευχαριστεί τους εργαζόμενους

Το "Κοινό Ψηφοδέλτιο" θέλει να ευχαριστήσει τους συναδέλφους που το τίμησαν με την ψήφο τους σε όλα τα όργανα.
Μας γεμίζει με αισιοδοξία η στήριξη των νέων συναδέλφων που κάνουν τα πρώτα βήματά τους στον εργασιακό μας χώρο.
Μας γεμίζει αισιοδοξία η στήριξη των πιο παλιών συναδέλφων μας που μας έκριναν με βάση τα όσα είχαμε δεσμευτεί ότι θα κάναμε το διάστημα της θητείας μας.

Η σταθερότητα του αριθμού των ψήφων τόσο στο Δ.Σ. του Συλλόγου, όσο στην Ομοσπονδία, το ΕΚΑ, το Δ.Σ. της Εταιρίας και το Τ.Α.Π.Ε. μας γεμίζει αισιοδοξία για το αύριο.
Ένα αύριο που πρόκειται να σημαδευτεί από μεγάλες ανατροπές σε εργασιακές σχέσεις, στο ασφαλιστικό, στα δικαιώματά μας.
Ένα αύριο που πρέπει να μας βρει όλους ενωμένους με κοινή διάθεση για να αγωνιστούμε σε κάθε προσπάθεια από όπου και αν προέρχεται για να μην υπονομευτούν οι κατακτήσεις μας.
Ένα αύριο που πρέπει να μας βρει ενωμένους σε μια ισχυρή Εταιρία, που θέλουμε να πρωταγωνιστεί στην ασφαλιστική αγορά

Σε όλη την προεκλογική περίοδο ο στόχος μας ήταν όχι μόνο το να παρουσιάσουμε το έργο μας αλλά κυρίως τις θέσεις, τις προτάσεις, τις απόψεις μας για την επόμενη τριετία.

Είχαμε μια σειρά από θέματα που λύθηκαν την τελευταία προεκλογική εβδομάδα και με συνειδητή επιλογή μας δεν τα προβάλλαμε.
  • Υπογράφτηκε με Συλλογική Σύμβαση ο Κανονισμός της Διεύθυνσης Πληροφορικής.
  • Μετά από την πίεση του Συλλόγου η Διοίκηση συμφώνησε στο να δοθεί χώρος στο μικρό κτίριο για να μεταφερθούν εργαζόμενοι από τους τρείς πρώτους ορόφους.
  • Υπογράφηκε η Επιχειρησιακή Συλλογική Σύμβαση Εργασίας.
  • Προσλήφθηκαν άλλα δυο παιδιά συναδέλφων μας με ειδικές δεξιότητες.

Ο Σύλλογος είναι η μεγαλύτερη κατάκτηση μας απέναντι σε κυβερνητικές ή εργοδοτικές αυθαιρεσίες.
Να είμαστε στο πλάι του.

Γιατί ο Σύλλογος είναι η δύναμή μας.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια.

Συναδελφικά