05 Σεπ 2008

ΑΡΑΓΕ ΠΟΙΟΙ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ;

Την 3η του Σεπτέμβρη ημέρα ελπίδας και γιορτής για την Δημοκρατία, ημέρα ορόσημο για τις κατακτήσεις λαού και εργαζομένων, διάλεξε η Διοίκηση της εταιρίας μας, να αμαυρώσει τις ψυχές των εργαζομένων.

Οι πολιτικές και οι πανίσχυροι οικονομικοί παράγοντες που ποδηγετούν τις εξελίξεις της αγοράς, βρίσκονται μέσα και έξω από τα σύνορα της χώρας, θεωρώντας όλους εμάς ως μία από τις αποικιοκρατίες τους.
Ένα κομμάτι της πίτας, που θέλουν να διαχειριστούν ή να αλώσουν αν θέλετε αποτελεί και ο τραπεζοασφαλιστικός χώρος στον οποίο και εμείς ανήκουμε.
Στην δύσκολη περίοδο που διανύουμε, στην αβεβαιότητα και την ανασφάλεια που βιώνουμε και με αφορμή το κλείσιμο 40 υποκαταστημάτων της εταιρίας μας, οφείλουμε όλοι μας να δώσουμε μία απάντηση, σύλλογος και εργαζόμενοι, εργαζόμενοι και σύλλογος, τα κεκτημένα μας είναι απλά αδιαπραγμάτευτα.

Εκλεγμένο μέλος ΠΑΣΚΕ
Δημήτρης Ζαχαριάδης