24 Νοε 2009

Κάρτες ΟΑΣΑ

ΑΡΙΘ. ΠΡΩΤ. 6640
Αθήνα, 23 Νοεμβρίου 2009
Προς τους Συλλόγους - Μέλη της Ο.Α.Σ.Ε.

Θέμα: Ετήσια Κάρτα ΟΑΣΑ 2010

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι,
Η Ομοσπονδία από κοινού με την Ο.Τ.Ο.Ε. συνεργάζεται και φέτος με τον ΟΑΣΑ (Οργανισμό Αστικών Συγκοινωνιών), προκειμένου οι συνάδελφοι ασφαλιστικοί υπάλληλοι, τα εξαρτώμενα μέλη των οικογενειών τους και οι συνταξιούχοι μας να τύχουν της ειδικής έκπτωσης στα μέσα μαζικής μεταφοράς, με την αγορά Ετήσιας Κάρτας.

Οι τύποι των Καρτών είναι:

1. ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΣΑ: (Λεωφορεία, Τρόλεϊ, Ηλεκτρικό Σιδηρόδρομο, ΤΡΑΜ, Μετρό (μέχρι το Κορωπί) και Προαστιακό (στο τμήμα της γραμμής Μαγούλα - Πειραιάς - Κορωπί). Τιμή: 262,50 € (αντί αρχικής 350 € )
2. ΓΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ, ΤΡΟΛΕΪ ΚΑΙ ΤΡΑΜ (Στα λεωφορεία εξαιρούνται οι γραμμές express του Αεροδρομίου και το τμήμα Βάρκιζα - Σαρωνίδα της γραμμής Ε22). Τιμή: 112,50 € (αντί αρχικής 150 € )
3. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΤΡΟ (Μετρό μέχρι Κορωπί). Τιμή: 225 (αντί αρχικής 300 €)
4. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΣΙΔΗΡΟΔΡΟΜΟ: Τιμή: 187,50 € (αντί αρχικής 250 € )

Καλούνται οι Σύλλογοι να ορίσουν ένα συνάδελφο ως ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΔΙΕΚΠΕΡΑΙΩΣΗΣ του έργου, ο οποίος θα συνεννοείται με την Ομο­σπονδία. Στις επιχειρήσεις όπου δεν υπάρχει Σύλλογος, θα πρέ­πει να οριστεί ένας συνάδελφος που θα αναλάβει να συγκεντρώσει τις αιτήσεις και τις αποδείξεις κατάθεσης του ποσού αντίστοιχα.

Για την παραλαβή των αιτήσεων, των συγκεντρωτικών καταστάσεων και των αποδείξεων κατάθεσης του ποσού από τους Συλλόγους και τις Επιχειρήσεις, αλλά και τη διακίνηση των Καρτών την ευθύνη θα έχουν από την ΟΑΣΕ, οι συνάδελφοι: Κώστας Λάζαρης και Ιλια Βίγλα (τηλ. 210/3616572, φαξ 210/3647284).
ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Για πρώτη φορά δεν θα παραλαμβάνουμε μετρητά. Τα χρήματα θα κατατίθενται στον τραπεζικό λογαριασμό της ΟΑΣΕ στην ΑΤΕ : 002 01 090662 84 ΙΒΑΝ ΑΤΕ : GR71 0430 6230 0000 2010 9066 284

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ:
- Απαραίτητη είναι η ιδιότητα του μέλους του πρωτοβάθμιου σωμα­τείου.
- Η συνημμένη σχετική αίτηση πρέπει να συνοδεύεται από μια φωτογραφία μεγέθους Δελτίου
Ταυτότητας (έγχρωμη ή ασπρόμαυρη)
- Οι αιτήσεις των συναδέλφων,μαζί με το καταθετήριο που θα αναφέρει το σύνολο της αξίας των καρτών να σταλούν στην ΟΑΣΕ από τους υπευθύνους κάθε εργασιακού χώρου, ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 11 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2009

ΠΡΟΣΟΧΗ : Οι συνάδελφοι και οι συναδέλφισσες πρέπει να γνωρίζουν, ότι σε περίπτωση ΑΠΩΛΕΙΑΣ των κουπονιών αυτά ΔΕΝ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑΝΤΑΙ. (Αντικαθίσταται μόνο η κάρτα).
Καλούνται όλοι οι Σύλλογοι να αποστείλουν την ανακοίνωση ΑΜΕΣΑ σ' όλους τους χώρους εργασίας (στο Λεκανοπέδιο) και να επιμεληθούν για την καλύτερη ενημέρωση όλων των συναδέλφων.
Με συναδελφικούς χαιρετισμούς

Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας Χρήστος Παπαδόγιαννης Μανώλης Χατζάκης