26 Ιαν 2009

Αναβολή Συνέλευσης λόγω έλλειψης συναδέλφων.

Για πρώτη φορά μετά από 15 χρόνια Γενικών Συνελεύσεων δεν έγινε κατορθωτό να γίνει Γενική Συνέλευση λόγω έλλειψης απαρτίας.

Η ευθύνη του Προεδρείου είναι σοβαρή.

Αντί λοιπόν να κάτσουν και να δουν αν ο γιαλός είναι στραβός ή στραβά αρμενίζουν, μιας και μόλις τρείς μήνες πριν οι Γενικές Συνελεύσεις του Συλλόγου συγκέντρωναν πάνω από 450 συναδέλφους, αναλώνονται σε ανέξοδες ανακοινώσεις για το πόσοι ήταν στην Γενική Συνέλευση.

Με βάση λοιπόν τις υπογραφές 362 συνάδελφοι μας κατέβηκαν και δήλωσαν την παρουσία τους. Δεν το ήξερε ο Πρόεδρος; Και καλά δεν το ήξερε. Δεν μπορούσε να δει τις υπογραφές που υπήρχαν;

Τα μέλη του Συλλόγου μας είναι με βάση τις κρατήσεις υπέρ του Συλλόγου 1090.

Η απαρτία στην Συνέλευση με βάση το Καταστατικό του Συλλόγου μας ήταν 363 (το 1/3 των μελών)

Η βιασύνη τους λοιπόν να αναβάλουν την Συνέλευση μάλλον εκπορεύεται από την αγωνία τους να ελέγξουν την ψήφο των συναδέλφων και θεώρησαν ότι δεν το πετύχαιναν.

Καλούμε όλους τους συναδέλφους να παρευρεθούν στην επόμενη Γενική Συνέλευση.
Σύλλογος δεν είμαστε τα 13 μέλη.
Σύλλογος είμαστε όλοι οι εργαζόμενοι στην Εταιρία μας.

Συναδελφικά