05 Φεβ 2009

Μετακόμιση Κλάδου Σύνταξης ΤΑΠΕ

Το ΙΚΑ είχε ζητήσει από τον Οκτώβριο τη μετακόμιση του ΤΑΠΕ στο παράρτημα της Μαυροκορδάτου. Πράγματι οι ελλείψεις εκεί ήταν μεγάλες. Ο Σύλλογος ζήτησε από την Διοίκηση, να παρέμβει στη Διοίκηση του ΙΚΑ για να παραταθεί ο χρόνος παραμονής του ΤΑΠΕ εδώ, μέχρι να ολοκληρωθούν οι εργασίες μηχανογράφησης.

Στις 12 Γενάρη, εστάλη έγγραφο από το ΙΚΑ που ζητούσε κατ' εφαρμογή του νόμου μέχρι 31.1.2009 να έχει γίνει η μεταφορά του ΤΑΠΕ.

Ο Σύλλογος ζήτησε εκ νέου την παρέμβαση τόσο της Διοίκησης, στη Διοίκηση του ΙΚΑ ,όσο και με παρέμβαση του Προέδρου του Συλλόγου στην υπεύθυνη του Υπουργείου κα. Πανάγου μήπως δοθεί και άλλη παράταση. Δυστυχώς ήταν κάθετοι στην εφαρμογή του νόμου.

Ο νέος ασφαλιστικός νόμος μέρα με τη μέρα θα μας οδηγεί σε δύσκολα μονοπάτια.

Προσπαθούμε με πολλούς τρόπους ακόμη και με προσφυγές για την ακύρωση στην πράξη αυτή του νόμου.

Συναδελφικά

Το