13 Οκτ 2011

Συμμετέχουμε στις εκλογές - στηρίζουμε τον Σύλλογό μας

Αύριο διεξάγονται οι εκλογές για την ανάδειξη εκπροσώπων των εργαζομένων στο Δ.Σ. της Εταιρίας. Η πλειοψηφία του Δ.Σ. θεωρεί ότι είμαστε μπροστά σε έναν θεσμό που μετράει ήδη 27 χρόνια παρουσίας, έναν θεσμό που μεταφέρει τη δική μας φωνή στο κορυφαίο όργανο της Εταιρίας.
Που μας επιτρέπει να έχουμε γνώση και άποψη για όλα τα κορυφαία θέματα της Εταιρίας.

Έναν θεσμό που οι εκπρόσωποί μας οφείλουν να είναι εκλεγμένοι από το σύνολο των εργαζόμενων έτσι ώστε να έχουν το κύρος εκείνο που τους προσδίδει η ψήφος των συναδέλφων.

Γι' αυτό και το Δ.Σ. του Συλλόγου, μετά τα τελευταία γεγονότα θεωρεί ότι η συμμετοχή όλων μας στην εκλογική διαδικασία δυναμώνει την φωνή μας.

Καλεί κάθε μια και κάθε έναν εργαζόμενο να στείλει το δικό του μήνυμα στην Διοίκηση με την συμμετοχή του στην εκλογική διαδικασία.

Ας δείξουμε ότι είμαστε ενωμένοι και ότι μπορούμε να επιλέξουμε μόνοι μας αυτούς που θα μας εκπροσωπούν.

Το Δ.Σ. θέλει να καλέσει όλους τους εργαζόμενους στην Εταιρία να συμμετέχουν στην εκλογική διαδικασία.

Γιατί ο Σύλλογος είναι η δύναμη όλων μας.

Συναδελφικά
Το Δ.Σ.