31 Ιαν 2020

Προσοχή: Δεν εκφοβίζονται οι εργαζόμενοι με συμπεριφορές απαράδεκτες

Το τελευταίο διάστημα έχουν καταγγελθεί στον Σύλλογο περιστατικά άσχημης συμπεριφοράς από προϊσταμένους υπηρεσιακών ενοτήτων απέναντι σε υφισταμένους τους αλλά και απέναντι σε προϊσταμένους άλλων υπηρεσιακών ενοτήτων!

Ειδικά για κάποιους Διευθυντές τα περιστατικά αυτά είναι επαναλαμβανόμενα.

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε αυτά τα στελέχη, που δυστυχώς κουβαλάνε συμπεριφορές και κουλτούρες ξένες προς την κουλτούρα της Εταιρίας μας, ότι οι φωνές και οι απειλές δεν δίνουν κίνητρο στο προσωπικό και στους υφισταμένους τους για να γίνουν παραγωγικότεροι, αλλά μάλλον αποτελούν απόδειξη της δικής τους ανεπάρκειας.

Ταυτόχρονα, θέλουμε να τους προειδοποιήσουμε ότι ο Σύλλογος δεν θα ανεχτεί τέτοιες συμπεριφορές.

Καλούμε όλους τους συναδέλφους να μην ανέχονται τέτοιες συμπεριφορές και να τις καταγγέλλουν στον Σύλλογο Υπαλλήλων και στα αρμόδια όργανα της Εταιρίας. Τέτοιες συμπεριφορές πρέπει να καταδικάζονται από όπου και αν προέρχονται.

Το Δ.Σ.