21 Σεπ 2021

Συνάδελφοι που υπηρετούν στην Ε.Τ.Ε.

Στη χθεσινή συνάντηση του Ευρωπαϊκού Συμβουλίου Εργαζομένων του ομίλου της Ε.Τ.Ε. ειπώθηκε από την Γενική Διευθύντρια Ανθρώπινου Δυναμικού του ομίλου Ε.Τ.Ε. ότι ο Σύλλογος μας έχει ενημερωθεί για την πρόταση που θα κάνει η Εθνική Τράπεζα στους αποσπασμένους σε αυτήν συναδέλφους της Εταιρίας μας.

Αυτό αποτελεί ένα καραμπινάτο ψέμα.

Ο Σύλλογός μας ζητάει να ενημερωθεί άμεσα για οποιαδήποτε αλλαγή στην εργασιακή σχέση των συναδέλφων μας.

Θεωρούμε απαράδεκτη την οποιαδήποτε προσπάθεια ατομικής συμφωνίας με τους εργαζόμενους.

Η ξεκάθαρη θέση μας είναι να δοθεί η δυνατότητα στους συναδέλφους να επιλέξουν ή την παραμονή τους στην Εταιρία μας ή την απορρόφησή τους σαν υπάλληλοι της  Ε.Τ.Ε. με πλήρη αναγνώριση των ετών προϋπηρεσίας τους, τόσο στην Εθνική Ασφαλιστική, όσο και στην Ε.Τ.Ε.

Τόσο απλά, τόσο ξεκάθαρα.

Το Δ.Σ.