10 Μαρ 2022

Τα δυο πρόσωπα του Ιανού

Η Διοίκηση της Εταιρίας αποφάσισε και δημοσιοποίησε ότι μονομερώς διακόπτει τις διαπραγματεύσεις τόσο για την ΕΣΣΕ, όσο και για τον ΕΚΕ, επειδή τάχα ο Σύλλογος πρόσβαλλε τον Διευθύνοντα και την Διοίκηση με τις ανακοινώσεις του.

Για μια ακόμα φορά δείχνει τις διαθέσεις, τόσο τις δικές της όσο και του μελλοντικού μετόχου CVC απέναντι στους εργαζόμενους, τον διάλογο, τα δικαιώματα και τη δημοκρατία.

Το Δ.Σ. του Συλλόγου ομόφωνα λυπάται και καταδικάζει την στάση της Διοίκησης.

Καλούμε όλες και όλους τους εργαζόμενους να μείνουν ενωμένοι και συσπειρωμένοι γύρω από τον Σύλλογο και να συμμετάσχουν μαζικά στην μυστική καθολική ψηφοφορία για τις απεργιακές κινητοποιήσεις.

Ψηλά το κεφάλι. Συμπεριφορές που προσβάλλουν το σύνολο των εργαζομένων δεν μπορούν να μείνουν αναπάντητες.

Οι εργαζόμενοι θα είναι στην πρώτη γραμμή προάσπισης των δικαιωμάτων τους και των συμφερόντων της Εταιρίας. Είναι προσηλωμένοι σταθερά στον διάλογο και την προσπάθεια συναίνεσης.

Το Δ.Σ.