03 Ιουν 2005

Καλοκαιρινές διακοπές 2005

Οι καλοκαιρινές διακοπές που διοργάνωνε ο Σύλλογος αποτελέσαν τα τελευταία εννιά χρόνια θεσμό και χάρισαν σε όλους τους συναδέλφους που συμμετείχαν σε αυτές αναμνήσεις πολύ θετικές. Ο κύκλος αυτός κλείνει φέτος και παίρνει μία νέα μορφή.
Η αλλαγή στα μέχρι τώρα δεδομένα έχει αφετηρία τις αλλαγές που αυτή την περίοδο συμβαίνουν και στην Εταιρεία μας. Πιο συγκεκριμένα, είναι σε όλους μας γνωστό ότι η έδρα της Εταιρείας, σύμφωνα με τα χρονοδιαγράμματα που έχουν παρουσιαστεί, πρόκειται στα τέλη του καλοκαιριού να μεταφερθεί στη νέα έδρα της. Αυτή η διαδικασία θα επηρεάσει τη λειτουργία πολλών υπηρεσιακών μονάδων και ακολούθως την καθημερινότητα των υπαλλήλων που ανήκουν σε αυτές.

Για φέτος λοιπόν το Δ.Σ. του Συλλόγου αποφάσισε να ολοκληρώσει το πρόγραμμα για όλους τους συναδέλφους που στα τέλη της προηγούμενης χρονιάς υπηρετούσαν στην Εταιρεία και είτε δεν έχουν κληρωθεί μέχρι σήμερα, είτε είχαν κληρωθεί αλλά για διάφορους λόγους είχαν ακυρώσει έγκαιρα και είχαν ενημερώσει για την ακύρωση τον Σύλλογο.

Ο μόνος τρόπος όμως για να ολοκληρωθεί το πρόγραμμα χωρίς προβλήματα και ακυρώσεις, είναι να δοθεί σε όλους τους συναδέλφους, που πληρούν τις παραπάνω προϋποθέσεις, ένα χρηματικό ποσό ύψους τετρακοσίων ευρώ, ώστε να επιλέξουν οι ίδιοι τόσο το πού όσο και το πότε θα πάνε διακοπές. Απαραίτητη προϋπόθεση για τη χορήγηση του ποσού αυτού είναι η προσκόμιση παραστατικών από ξενοδοχεία ή ενοικιαζόμενα δωμάτια αντίστοιχου ύψους.

Η κατάσταση των συναδέλφων θα ανακοινωθεί την ερχόμενη εβδομάδα.

Ένας κύκλος ολοκληρώνεται φέτος.

Ένας νέος θα ανοίξει του χρόνου.

Καλό Καλοκαίρι.