13 Ιουλ 2007

Ανακοίνωση του Προέδρου και του Γ. Γραμματέα του Συλλόγου

Το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει να κυκλοφορεί από στόμα σε στόμα η "είδηση" ότι πρόκειται να αποχωρήσουμε με συνταξιοδότηση από την Εταιρία.
Φαίνεται ότι οι ευσεβείς πόθοι κάποιων που βολεύει στα σχέδιά τους η αποχώρησή μας, έγιναν "εμπιστευτικές πληροφορίες".
Ο χρόνος που επιλέχτηκε δεν είναι τυχαίος.
- Λίγους μήνες πριν την καταληκτική ημερομηνία για την ενσωμάτωση του Ταμείου μας στο ΙΚΑ.
- Πάνω στην άρνηση της εργοδοσίας για την υπογραφή της Συλλογικής Σύμβασης.

Θέλουμε να ενημερώσουμε όλα τα φάλτσα παπαγαλάκια που αναπαραγάγουν την υποτιθέμενη είδηση ότι δεν θα τους γίνει το χατήρι.
Οι συνάδελφοι που πριν ελάχιστους μήνες μας εξέλεξαν για μια τριετία, να είναι σίγουροι ότι θα τιμήσουμε την εμπιστοσύνη τους, για όλο το διάστημα της θητείας μας.

Μπροστά στα πολλά ανοιχτά μέτωπα που έχουμε σαν εργαζόμενοι θέλουμε να σας καλέσουμε σε ακόμα μεγαλύτερη συστράτευση με τον Σύλλογο.

Για να δώσουμε όλοι μαζί την μάχη για την διατήρηση της αυτονομίας του Ταμείου μας και του Επικουρικού μας.
Για την υπογραφή ικανοποιητικής Επιχειρησιακής Συλλογικής Σύμβασης.
Για την βελτίωση των συνθηκών εργασίας.
Για την ενίσχυση των υποκαταστημάτων της Αττικής και της Περιφέρειας.
Για να σταματήσει η απαξίωση των εργαζόμενων της Εταιρίας μας με τις αθρόες προσλήψεις "δικών" μας παιδιών.
Για την ανάδειξη νέου Διοικητικού Συμβουλίου στο ΑΤΑΠΕ, στο ταμείο Πρόνοιας που έχουμε ιδρύσει.

Απομονώστε τα παπαγαλάκια από όποιον όροφο κι’ αν προέρχονται.
Στηρίξτε τον Σύλλογο και τις αποφάσεις του.

Εμείς, συνεχίζουμε την προσπάθεια με την στήριξη όλων των εργαζόμενων

Συναδελφικά

Άγγελος Νικολάου